Internet věcí (anglicky Internet of Things, zkratka IoT) jsou moderní měřicí přístroje snadno ovladatelné pomocí Vašeho mobilního telefonu, notebooku, centrální jednotky nebo třeba hodinek. Slouží zejména ke kontrole, měření a řízení jiných zařízení nebo procesů. O průběhu a výsledcích jste vždy informován, ať se nacházíte kdekoli. Umožňují Vám zautomatizovat činnosti, o které byste se jinak museli postarat sami.

Člověka denně napadne spousta otázek. Kam utekl můj pes? Kdo mi ukradl kolo? Jak zachází přepravce s mým balíčkem? Je vypnutá žehlička? Zamkl jsem? Neteče nám pračka? Vyvezli nám už popelnici? Má cenu zajíždět až před dům, je tam volné místo k parkování? A jistě Vás napadne mnoho dalších… Na některé odpovědi je ale sám člověk krátký. Všude kolem jsme ale obklopeni spoustou chytrých zařízení, které odpověď znají. Stačí je jen využívat.

obrazek IoT A4

Proč Vám Internet věcí představujeme? Spolupodíleli jsme se na vybudování IoT sítě v Plzni a okolí. Tato síť byla pojmenována LORATECH a my pevně věříme, že z této novinky budete nadšeni a budete ji využívat alespoň z poloviny tak rádi, jako my. Dát věcem další rozměr, aby pracovaly za nás a my nemuseli řešit maličkosti, je přece tak osvobozující.

medaile loratech

 

A protože si Vás vážíme, nabízíme jako první spolek v České republice našim členům připojení jednoho zařízení do světa IoT jako další výhodu našeho členství v rámci členského příspěvku!

 

Že nevíte, co konkrétně si pod tím představit?

Jde vlastně o chytrá zařízení, která měří, řídí a kontrolují určité procesy. O průběhu a výsledcích jste vždy informován.

 • Vysledovat, že protéká záchod, i když jste 100 km daleko?
 • Stojíte před firmou a klíče jste si zapomněli doma?
 • Že Vám někdo ujíždí na kole, i když vy ještě nakupujete?
 • Snímat pohyb, detekovat kouř, nahlásit únik plynu a nepotřebovat při tom napájení ze sítě 230 V?
 • Vědět se Váš pes dvoří fence o dva bloky dále a Vy ho nemusíte hledat po celém městě, ale jít na jistotu?
 • Špatně jste zavřel lednici a jídlo se Vám zkazilo? Namrazila se?
 • Víte, zda je Váš kočárek stále tam, kde jste jej zanechali?
 • Vejde se tohle všechno ještě do popelnice nebo už je plná?
 • Je Váš kufr či poštovní zásilka nevychýlená z plánované trasy?
 • Nejste si jisti, zda jste při ranním shonu vypnuli žehličku? Na dálku odpojíte od sítě jednotlivé zásuvky.
 • Nevíte, zda jste zavřeli garáž?

Na tohle všechno a mnoho dalších nabízíme řešení.

Zkrátka a dobře, dáváme životu ten správný šmrnc a neztrácíme čas s denními rutinami, které za nás mohou udělat chytrá zařízení. Dělejte to také.

S internetem věcí:

 • máte váš domov, pracoviště, chatu, věci vždy pod dohledem
 • šetříte svůj čas a peníze
 • získáte dokonalou kontrolu nad nastavením připojených zařízení
 • vykonávají přístroje stereotypní (a nudné) záležitosti za Vás

Nejlépe poslouží příklad

Senzor GPS tracker

gps tracker

= Zařízení malých rozměrů, nenápadné barvy, se šikovným úchytem, se zabudovaným čipem snímajícím aktuální polohu. Tuto informaci si zobrazíte na displeji mobilního telefonu, notebooku nebo třeba chytrých hodinek.

Obrovskou výhodou nejen tohoto zařízení je výdrž baterie (standardně 1,5 roku) a její snadná výměna.

Lze jej využít v mnoha případech:

 • připnout psovi k obojku a mít pod neustálou kontrolu kde pobíhá
 • uchytit ke kočárku, kolu a díky snímání polohy zabránit včas možnému odcizení, případně si ukradený předmět sám vystopovat.
 • Umístit do automobilu a snadno zjistit, kam zaparkoval kolega, který měl auto půjčené přede mnou.

Další senzory

 

Senzor na měření teploty a vlhkosti:

mereni teploty vlhkosti

Využijete jej na chatě, ve sklepě, garáži, skladu a mnoha dalších místech. Z pohodlí domova nebo kanceláře máte přehled o všem.

Odečítací jednotka vodoměrů:

mereni teploty vlhkosti

Nemusíte kvůli odečtu nikam jezdit. Všechny údaje získáte na dálku - jak aktuální spotřebu, tak dlouhodobou. Jednotka sleduje náhlé změny odběru, ihned víte, že např. prasklo potrubí. Díky dlouhodobé spotřebě můžete rozpoznat, že protéká WC nebo kape kohoutek aniž byste byli na daném místě.

Bezdrátový senzor pohybu/přítomnosti:

mereni teploty vlhkosti

Nemusíte volat svému kolegovi či zaměstnanci, abyste zjistili, že už je v práci (sedí u svého stolu). Mít přehled o tom, zda mám garáž či sklep v bezpečí a nikdo mi do ní nevnikl je pocit k nezaplacení. Velkou výhodou je, že k zprovoznění nepotřebujete přívod elektřiny, senzor má v sobě zabudovanou baterii, která má výdrž cca 1 rok. Tu pak jednoduše vyměníte.

Bezdrátový senzor vzdálenosti:

mereni teploty vlhkosti

Tento senzor má nesčetně mnoho využití. Funguje na principu vysílání ultrazvukových vln, které se odrážejí od předmětu a snadno tak vypočítají vzdálenost. Je často využíván jako kontrola zaparkovaného auta v garáži, správné hladiny vody v akváriu, zavřených oken nebo zjištění místa v kontajneru/popelnici.

Ovladač se dvěma tlačítky:

ovladac vstupni vrata

Když chcete otevřít vstupní vrata s klasickým ovladačem, musíte být v jejich dosahu. Co když jej někde zapomenete? S tímto ovladačem odemknete nebo zamknete, ať jste kdekoli v Plzni. Kromě vzdáleného otevírání vrat může sloužit jako ovladač jiného zařízení.

 

Nabízíme řešení pro vývojáře i pro domácí kutily. Další typy senzorů najdete na stránkách sítě LORATECH.cz.

Mapa pokrytí

V těchto oblastech je možné využívat Internet věcí. Na rozšíření oblastí působnosti pracujeme.

mapa pokryti IoT

 

Jak se připojit

Je to jednoduché. Navštivte odkaz app.loratech.cz, klikněte na tlačítko Zaregistrovat se a vyplňte údaje potřebné k registraci.

K dispozici máte také přehledný návod, ve kterém je názorně uvedeno, jak založit aplikaci, přidat Vaše zařízení a jak vytvořit parsovací tabulku pro Vaše data.

Chcete se dovědět více? Nebo potřebujete zařízení s jinými funkcemi? Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vaše dotazy zodpovíme. Připravujeme také školení, které bude zaměřené na praktické ukázky. Zájemci kontaktujte nás na telefonním čísle 775785005.

Budoucnost IoT

Sociální sítě

facebook