Tato počítačová síť vznikla ve Starém Plzenci s myšlenkou levného a neomezeného přístupu k internetu za dob, kdy téměř jediná dostupná možnost přístupu na internet byla pomocí drahého, vytáčeného připojení přes telefonní modem. Od počátku rozvíjíme síť s myšlenkou sloučení lidí s podobnými zájmy a levného přístupu k internetu.

PlzenecNET je zpsaný spolek registrovaný u Ministerstva vnitra České republiky (www.mvcr.cz). Spolek má určené stanovy a vnitřní předpisy, podle kterých se řídí. Nyní je možné se k síti PlzenecNET připojit ze Starého Plzence, Sedlce, Tymákova, obce Mokrouše, Letkova, Lhůty, Štáhlav, Plzně, Černic, Koterova, Radobyčice, Robčice, Štěnovice, Útušic, Losiné, Litic, Dýšiny, Kyšic, Ejpovic, Klabavy, Rokycan, Němčiček, Chrástu, Vitinky, Volduch, Oseku, Litohlav, Dolan, Zruč-Senec a Tlučné. Možnost připojení často bývá i v okolí uvedených obcí.

Nabízíme zázemí lidem zajímajícím se o informační technologie (zejména o výpočetní techniku a síťové technologie). Dále pak nabízíme připojení k síti internet neomezené časem ani objemem přenesených dat, herní servery, FTP servery a P2P servery pro výměnu dat mezi uživateli sítě. Dále pak pro členy máme připravené místo pro hosting jejich vlastních internetových stránek na naší doméně a možnost založení mailu.

Zájemci o připojení stačí vyplnit registrační formulář, který se nachází na těchto stránkách, následně bude námi kontaktován a domluví si vyhovující termín bezplatného průzkumu. Cena připojení bude určena během průzkumu, obvykle se pohybuje okolo 1000Kč. Po samotném připojení již stačí platit členský příspěvek 300 Kč měsíčně a užívat si výhod připojení do sítě PlzenecNET.

O dosahovaných rychlostech v síti se můžete přesvědčit třeba na serveru rychlost.cz

Sociální sítě

facebook