Novinky a aktuality

OZNÁMENÍ O VSTUPU DO LIKVIDACE

 

PlzenecNET, z.s. v likvidaci se sídlem ve Starém Plzenci, Kollárova 992, 332 02, IČO: 270 13 421 tímto oznamuje, že dne 1.2.2023 vstoupil do likvidace. Likvidátorem spolku byl jmenován Ing. et Ing. Petr Kašpar, Ph.D. nar. 8.7.1976, bytem Liliová 27, 326 00 Plzeň.

Věřitelé a jiné osoby a orgány dotčené likvidací se vyzývají, aby přihlásili své pohledávky či jiná práva v zákonné lhůtě 3 měsíců a 14 dnů na adrese sídla spolku Kollárova 992, 332 02, Starý Plzenec.

V Plzni dne 13.3.2023

Vážený člene spolku PlzenecNET!

Z důvodů posilující regulace ze strany státu už není možné, aby spolek PlzenecNET fungoval dále stejně jako obvykle. I z toho důvodu se Valná hromada dne 19.12.2022 rozhodla, že spolek PlzenecNET vstoupí dne 1.2.2023 do likvidace a ukončí naše dlouhodobé komunitní aktivity, a to nejpozději do 31.3.2023. Rovněž členský příspěvek placený členy do spolku PlzenecNET bude 0,- Kč od 1.4.2023.

Spolek nejpozději k 31.3.2023 ukončuje všechny spolkové činnosti včetně možnosti využívat připojení k síti internet.

Spolková činnost bude bohužel ukončena v celém rozsahu a bez náhrady.

Pokud byste měli zájem o službu připojení k internetu, vyjednali jsme pro vás možnost snadného uzavření smlouvy u partnerské společnosti RVTECH s.r.o.

Bližší informace Vám, jako členovi zašleme do Vaší emailové schránky.

V případě dotazů navštivte prosím sekci "OTÁZKY A ODPOVĚDI".

Dne 2.12. proběhlo školení pro členy na téma práce s počítačem pro začínající a mírně pokročilé uživatele. Potěšilo nás, že dorazili všichni přihlášení zájemci (dbali jsme na platná hygienická opatření). Setkání zahájil předseda spolku krátkým uvítáním. Od naší sympatické školitelky se pak účastníci dozvěděli například proč není ideální mít uložená hesla v počítači, nebo jaká rizika nese používání veřejné WiFi.

Doufáme, že se s našimi členy opět uvidíme, ať už osobně či online, v novém roce na některém z dalších připravovaných školení.

IMG 20211202 WA0004IMG 20211202 WA0005IMG 20211202 172308

Pro naše členy připravujeme v rámci členského příspěvku další školení na téma "kamery - sledování vašeho domu či pozemku, jak vybrat kameru, důležité parametry a další".

Tentokrát proběhne školení ONLINE, a to 19.11.2021 od 18 do 19 hodin. Potřebovat budete pouze internetový prohlížeč.Počet míst je omezen, přihlašovat se můžete na telefonním čísle hot-line 775785005, nebo na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

skolenikamery

Nedávno proběhlo v rámci našeho spolku školení týkající se kamer a jejich parametrů. Školitel vysvětlit účastníkům, na co si dávat pozor při výběru vhodné kamery, co znamenají které technické údaje a jak kameru využívat tak, aby se uživatel nedostal do sporu se zákonem. Samozřejmě si mohli účastníci kamery prohlédnout nejen na plátně, kam byla promítána prezentace, ale několik kousků si bylo možné též „ohmatat“ přímo na místě.

Pokud byste měli zájem zúčastnit se tohoto, nebo jiného školení, které již proběhlo, napište nám na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

20211004 085039

Opět spolupracujeme s Divadelním létem a pro naše členy máme dva lístky na představení Romeo a Julie, které se bude konat 1.7.2021 na pódiu U Zvonu v Plzni.

Abyste lístky získali, stačí nám na naší facebookové stránce jako první správně odpovědět na následující otázku:

Kolik let je tu PlzenecNET s námi?

Nejstatečnějšími hrdiny, kteří už víc než rok bojují v první linii proti covid 19, jsou pro nás zdravotníci. Spolek PlzenecNET zastupující komunitu svých členů vyjadřuje tímto svůj dík a posílá 2 vstupenky zdravotníkům do plzeňské Fakultní nemocnice, aby si v rámci Divadelního léta odpočinuli na představení Romeo a Julie, které se uskuteční dne 6. 7. 2021.

Zakoupené vstupenky budou předány spolu s pozváním zdravotníkům plzeňské Fakultní nemocnice.

 

Záštitu nad akcí Poděkujte vstupenkou! převzal i primátor města Plzně pan Martin Baxa.

DLZdrav

Vážení členové,
dovolte, abychom Vás informovali o zavedení organizačních změn ve Vaší obsluze a servisu. Vzhledem k situaci v ČR zavádíme s účinností od 14.9.2020 následující pravidla:

 • Při servisním výjezdu, přípojce či jakékoli návštěvě technika musí mít všechny přítomné osoby roušku.
 • Servisy, které nejsou urgentní - např. nastavení tiskáren - odkládáme na pozdější dobu.
 • Kancelář je až na výjimky pro veřejnost nepřístupná.


Uvedená pravidla jsou platná do odvolání.

Stále jsme pro Vás k dispozici na telefonním čísle 775 785 005, a to denně (včetně víkendů) od 8:00 do 20:00 hodin.

Na vzniklou situaci máme, po dohodě se servisní firmou RVTech, s.r.o., připraven přesný scénář tak, abychom dokázali zajistit pro naše členy plnohodnotné služby bez větších omezení.
Vyzýváme Vás však, abyste dbali zvýšené opatrnosti na Vaši přípojku. Tedy v případě potíží, je nejlepší nás nejprve telefonicky kontaktovat, a teprve po konzultaci s dispečinkem (či přímo s technikem) manipulovat s přípojkou dle našich instrukcí. Neodbornými zásahy z Vaší strany by mohlo dojít k takovým změnám, které bychom nedokázali již jednoduše opravit.

Váš tým PlzenecNET

I dovolenou si můžete zpříjemnit sledováním svých oblíbených filmů a seriálů. IP televizi pro vás zajišťuje náš partner SledovaniTV.

Sledovani TV - Kufr 1200x1200

Zahrajete si občas „fotbálek“ a zajímala by vás možnost předvést se v opravdovém zápase?

PlzenecNET dostal příležitost zapojit se do zaměstnanecké ligy společnosti Vltava Labe Media, kterou v případě spolku mohou hrát též jeho členové. Sestavíme tým, který projde nejen lokálními zápasy, ale dokáže se dostat až na celostátní finále? To záleží právě na vás, našich členech.

Turnaj zahájí okresními koly, zápasy budou pak probíhat na podzim 2020 vždy ve všední dny a v odpoledních hodinách na fotbalovém hřišti hrou „malé kopané“ stylem každý s každým. Vítěz postoupí do krajského kola a vítězové krajských kol do celostátního finále.

Pokud by se týmu PlzenecNET podařilo dostat na celostátní finále, budou členové týmu hrát o zájezd na utkání evropské kopané (Anglie, Španělsko), o relaxační pobyt v lázních a aquaparku ve Františkových Lázních či o exkurzi do Plzeňského pivovaru. Vítězný tým získá též pohár a medaile.

Pokud vás email zaujal a uvažujete, že byste se chtěli zúčastnit, napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a doplňte pár slov o svých zkušenostech s „fotbálkem“, pro účast v turnaji potřebujeme sestavit tým o 8 hráčích (+ náhradníci).

Děkujeme všem zájemcům, kteří se nám ozvali, bohužel se nepovedlo sestavit tým o potřebném množství hráčů v požadovaném termínu, a proto se akce v tomto roce nezúčastníme.

Vážení členové,
vzhledem ke zmírnění opatření v ČR pomalu přecházíme do běžného provozu, nicméně stále se snažíme o minimalizaci osobního kontaktu s našimi členy. Aktuálně respektujeme následující pravidla:

 • Již opět realizujeme nové přípojky.
 • Servisy u členů provádíme spíše v nutných případech, snažíme se odkládat neurgentní zásahy (např. zprovoznění tiskárny).
 • Při výjezdu u člena dodržuje technik bezpečnostní vzdálenost od dalších osob, všichni přítomní musí mít roušku.
 • Kancelář přijímá návštěvy pouze po předchozí telefonické domluvě, návštěvníkům bez roušky nebude umožněn přístup.
 • Vracení zápůjček probíhá na chodbě mimo hlavní prostory kanceláře.

Uvedená pravidla jsou platná do odvolání. Stále jsme pro Vás k dispozici na telefonním čísle 775 785 005, a to denně (včetně víkendů) od 8:00 do 20:00 hodin.

Nadále vyzýváme naše členy, abyste dbali zvýšené opatrnosti na své přípojky. V případě potíží nás nejprve telefonicky kontaktujte. Bez předchozí konzultace s dispečinkem (či přímo s technikem) nemanipulujte s přípojkou. Neodbornými zásahy z Vaší strany by mohlo dojít ke změnám, které bychom nedokázali již vzdáleně opravit – zásahy u členů sice již provádíme, přesto se snažíme počet výjezdů pro vaši i naši bezpečnost omezit na nezbytně nutný počet. Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Váš tým PlzenecNET

Vážení členové,
dovolte, abychom Vás informovali o zavedení organizačních změn ve Vaší obsluze a servisu. Aktuální bezpečnostní situace v ČR nás nutí k zavedení obsluhy bez osobního styku s našimi členy. S účinností od pondělí 16.3.2020 z toho vyplývají následující pravidla:

 • Přerušujeme realizace všech nových přípojek.
 • Omezujeme servisy u členů
 • Přerušujeme práce nesouvisející se zajištěním provozu sítě PlzenecNET
 • Primárním cílem naší činnosti je nyní zajištění provozu infrastruktury sítě PlzenecNET.

Uvedená pravidla jsou platná do odvolání.

Stále jsme však pro Vás k dispozici na telefonním čísle 775 785 005, a to denně (včetně víkendů) od 8:00 do 20:00 hodin.

Na vzniklou situaci máme, po dohodě se servisní firmou RVTech, s.r.o., připraven přesný scénář tak, abychom dokázali zajistit pro naše členy plnohodnotné služby bez jakýchkoliv omezení.

Vyzýváme Vás však, abyste dbali zvýšené opatrnosti na Vaši přípojku. Tedy v případě potíží, je nejlepší nás nejprve telefonicky kontaktovat, a teprve po konzultaci s dispečinkem (či přímo s technikem) manipulovat s přípojkou dle našich instrukcí. Neodbornými zásahy z Vaší strany by mohlo dojít k takovým změnám, které bychom nedokázali již jednoduše opravit - toto by následně vyžadovalo návštěvu našeho technika na místě, což bude s velkou pravděpodobností v době karantény v ČR nemožné. Přesto se nebojte, že byste zůstali bez internetu, naprostá většina problémů je řešitelná i za současné krizové situace.

Váš tým PlzenecNET

Prodlužujeme naši akci pro nově registrované uživatele IP televize. Nyní po registraci získáte základní balíček IPTV do 31.5.2020 na vyzkoušení! Registrujte se na adrese http://tv.plzenec.net (registraci lze provést jen ze sítě PlzenecNET, služba je určena pouze pro členy PlzenecNET). Balíček IPTV, na který se tato akce vztahuje, se automaticky deaktivuje k 31.5.2020, pokud budete chtít využívat tento balíček i nadále, je zapotřebí jej prodloužit na Služby - televize za cenu 99 Kč měsíčně od června 2020.

Zůstaňme ve spojení i v novém roce. Přejeme vám příjemné prožití vánočních svátků, a úspěšné vykročení do roku 2020.

PF 2020 plzenecnet

V naší akci pro nově registrované uživatele IP televize nyní po registraci získáte základní balíček IPTV do 31.3.2020 na vyzkoušení! Registrujte se na adrese http://tv.plzenec.net (pozor, registraci lze provést pouze ze sítě PlzenecNET, služba je určena jen pro členy PlzenecNET). Balíček IPTV, na který se tato akce vztahuje, se automaticky deaktivuje k 31.3.2020, pokud budete chtít využívat tento balíček i nadále, je zapotřebí jej prodloužit na Služby - televize za cenu 99 Kč měsíčně od dubna 2020.

Náš partner SledováníTV připravil pro naše členy vánoční dárek v podobě kanálů skupiny Filmbox (Filmbox Extra, Filmbox Premium, Filmbox Family, FightBox Plus a další) a kanálu Extasy, které budou dostupné v základním balíčku START po celý prosinec 2019. Zároveň od 13.12. bude open window kanálu AMC a Minimax.

V naší akci pro nově registrované uživatele IP televize nyní po registraci získáte základní balíček IPTV do 31.12.2019 na vyzkoušení! Registrujte se na adrese http://tv.plzenec.net (pozor, registraci lze provést pouze ze sítě PlzenecNET, služba je určena jen pro členy PlzenecNET). Balíček IPTV, na který se tato akce vztahuje, se automaticky deaktivuje k 31.12.2019, pokud budete chtít využívat tento balíček i nadále, je zapotřebí jej prodloužit na Služby - televize za cenu 99 Kč měsíčně od ledna 2020.

Náš partner SledovaniTV zpřístupnil až do konce srpna 2019 rozšiřující Filmový balíček všem divákům IPTV. V tomto balíčku můžete sledovat kanály FilmBox, Film Europe, CS Film + CS mini, Československo / Be2Can, Cinemax 1 a Cinemax 2.

Obnovujeme naši akci pro nově registrované uživatele IP televize, kteří nyní získávají základní balíček IPTV do 31.8.2019 na vyzkoušení! Registrujte se na adrese http://tv.plzenec.net (pozor, registraci lze provést pouze ze sítě PlzenecNET, služba je určena jen pro členy PlzenecNET). Balíček IPTV, na který se tato akce vztahuje, se automaticky deaktivuje k 31.8.2019, pokud budete chtít využívat tento balíček i nadále, je zapotřebí jej prodloužit na Služby - televize za cenu 99 Kč měsíčně od září 2019.

Děkujeme našim členům za účast na dubnovém školení práce s PC pro mírně pokročilé. Doufáme, že se všem zúčastněným výklad naší lektorky líbil, a odnesli si z něj pár nových vědomostí.

Těšíme se na další setkání s vámi.

FB

Děkujeme za velký zájem o školení „práce s PC pro mírně pokročilé“, které 10.4.2019 pořádáme pro naše členy. V tuto chvíli jsou všechna místa na výše uvedený termín OBSAZENA.

Pokud se i vy chcete školení zúčastnit, rádi vás budeme informovat, jakmile bude určen termín pro školení následující. Svůj zájem o termín následujícího školení nám laskavě hlaste na dispečinku 775785005, nebo na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Obnovujeme naši akci pro nově registrované uživatele IP televize, kteří nyní získávají základní balíček IPTV do 31.5.2019 na vyzkoušení! Registrujte se na adrese http://tv.plzenec.net (pozor, registraci lze provést pouze ze sítě PlzenecNET, služba je určena jen pro členy PlzenecNET). Balíček IPTV, na který se tato akce vztahuje, se automaticky deaktivuje k 31.5.2019, pokud budete chtít využívat tento balíček i nadále, je zapotřebí jej prodloužit na Služby - televize za cenu 99 Kč měsíčně od června 2019.

Dle našeho partnera SledovaniTV bude balíček IPTV zvaný DOKU obsahovat od aktuálního měsíce místo původních kanálů (Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Extra Turbo, TLC, Discovery Investigation, Fishing&Hunting, Animal Planet) následující kanály: History Channel, National Geographic, National Geographic Wild, Spektrum HD, Fishing&Hunting, Travel XP, Viasat Explore, Viasat Nature, Viasat History, Dokubox

Dne 22.11.2018 proběhla odpoledne a večer dvě školení určená pro členy spolku PlzenecNET.

První na téma GDPR, na kterém byla prezentována základní pravidla a přístupy k ochraně osobních údajů, a následně další na téma internetu věcí (IoT), kde byly představeny základní principy těchto moderních sítí, a také nové trendy. Rovněž byla představena i plzeňská síť LORATECH a její možnosti využití.

Pokud jste se nezúčastnili, a měli byste o školení zájem, kontaktujte nás. Rádi pro vás, členy spolku, školení na tato témata v brzké době uspořádáme.

PlzenecNET skoleni 181122

Ode dneška až do 31. 10. mají naši členové možnost sledovat dětský prémiový kanál Cartoon Network i v základním balíčku START. Standardně je kanál v dostupný pouze v rozšiřujícím balíčku Dětský, BASIC, MAX a MAXI.

banner CartoonNetwork Balicky

Sociální sítě

facebook